PREMIERY LIPCA WYDAWNICTWA REPLIKA

PREMIERY LIPCA WYDAWNICTWA REPLIKA
Anioł Śmierci
Anioł Śmierci

ANIOŁ ŚMIERCI

To historia argentyńskiej rodziny, na której drodze staje najsłynniejszy lekarz XX wieku, Doktor Mengele. Tak rozpoczyna się mrożące krew w żyłach spotkanie z potworem, który przybierając ludzką twarz, wkracza w intymny świat niczego niepodejrzewającej rodziny. U Puenzo fikcja nosi znamiona prawdy, a z pozoru zwykła historia zmienia się w trzymający w napięciu thriller.

Na kanwie książki powstał film, Wakolda, z Natalią Oreiro w jednej z głównych ról, który był argentyńskim kandydatem do Oscara za rok 2013.

Lucía Puenzo – artystka wszechstronna, pisarka, scenarzystka i reżyser. Zaliczona przez prestiżowy magazyn literacki „Granta” do grona 20 najlepszych młodych pisarzy z kręgu języka hiszpańskiego. „Anioł Śmierci” to jej piąta powieść, która do tej pory została przetłumaczona na 15 języków.

CZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI

♠♠♠

Urodzony_zolnierz_Cleverley_REPLIKA_okl300dpi

URODZONY ŻOŁNIERZ

W Finlandii Larry Thorne jest uznawany za bohatera narodowego.

Urodzony jako Lauri Törni, walczył w wojsku fińskim z Sowietami podczas wojny zimowej (1939-1940), a następnie przeszkolony przez Waffen SS, w wojnie kontynuacyjnej (1941-1944). Po II wojnie światowej, ścigany pod groźbą śmierci, stał się uchodźcą, więźniem politycznym, nielegalnym emigrantem. Zimna Wojna sprawiła, że znalazł nowy dom w USA i stał się jednym z pierwszych członków „zielonych beretów”.

J. Michael Cleverley („Mike”) – pracował przez ponad trzydzieści lat w amerykańskim Foreign Service i Departamencie Stanu. Obecnie emerytowany, nadal jest  wykładowcą nauk politycznych i ekonomii, a także członkiem Washington Institute of Foreign Affairs. Pisanie stanowi jego hobby

CZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI.

Zapraszam na stronę Wydawnictwa

wydawnictwo REPLIKA