Pocket

Anioł Śmierci

Anioł Śmierci

ANIOŁ ŚMIERCI

To historia argentyńskiej rodziny, na której drodze staje najsłynniejszy lekarz XX wieku, Doktor Mengele. Tak rozpoczyna się mrożące krew w żyłach spotkanie z potworem, który przybierając ludzką twarz, wkracza w intymny świat niczego niepodejrzewającej rodziny. U Puenzo fikcja nosi znamiona prawdy, a z pozoru zwykła historia zmienia się w trzymający w napięciu thriller.

Na kanwie książki powstał film, Wakolda, z Natalią Oreiro w jednej z głównych ról, który był argentyńskim kandydatem do Oscara za rok 2013.

Lucía Puenzo – artystka wszechstronna, pisarka, scenarzystka i reżyser. Zaliczona przez prestiżowy magazyn literacki „Granta” do grona 20 najlepszych młodych pisarzy z kręgu języka hiszpańskiego. „Anioł Śmierci” to jej piąta powieść, która do tej pory została przetłumaczona na 15 języków.

CZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI

♠♠♠

Urodzony_zolnierz_Cleverley_REPLIKA_okl300dpi

URODZONY ŻOŁNIERZ

W Finlandii Larry Thorne jest uznawany za bohatera narodowego.

Urodzony jako Lauri Törni, walczył w wojsku fińskim z Sowietami podczas wojny zimowej (1939-1940), a następnie przeszkolony przez Waffen SS, w wojnie kontynuacyjnej (1941-1944). Po II wojnie światowej, ścigany pod groźbą śmierci, stał się uchodźcą, więźniem politycznym, nielegalnym emigrantem. Zimna Wojna sprawiła, że znalazł nowy dom w USA i stał się jednym z pierwszych członków „zielonych beretów”.

J. Michael Cleverley („Mike”) – pracował przez ponad trzydzieści lat w amerykańskim Foreign Service i Departamencie Stanu. Obecnie emerytowany, nadal jest  wykładowcą nauk politycznych i ekonomii, a także członkiem Washington Institute of Foreign Affairs. Pisanie stanowi jego hobby

CZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI.

Zapraszam na stronę Wydawnictwa

wydawnictwo REPLIKA

1,417 total views, 2 views today

Udostępnij