PRZEDPREMIEROWO.NIEBEZPIECZNE KŁAMSTWA.

PRZEDPREMIEROWO.NIEBEZPIECZNE KŁAMSTWA.

Autor: BECCA FITZPATRICK
data wydania: 18 maja 2016

liczba stron: 424
gatunek: literatura młodzieżowa
wydawnictwo: OTWARTE. Moondrive

Stella to nie jest moje prawdziwe imię.
Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem.
To nie jest moje prawdziwe życie.
Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać?
Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać… Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo.

Stella,  bohaterkanajnowszej powieści dla młodzieży, to młoda dziewczyna, która zostaje objęta programem ochrony świadków i musi pozostawić za sobą całkowicie swoje życie w Filadelfii. Zostaje wysłana do małej miejscowości Thunder Basin i stara się odnaleźć w nowej sytuacji. Nie jest to łatwe, skoro wszystko opiera się na kłamstwach. Dziewczyna usilne stara się nie zadomowić w nowym mieście, nie nawiązywać bliższych relacji cały czas powtarzając, że jest to tylko tymczasowe. Okłamuje innych, ale chyba trochę także i siebie. Stara się bardzo nie angażować w życie społeczności,  a jednak powoli, mimowolnie przywiązuje się do Opiekunki, nawiązuje przyjaźnie no i zakochuje się.
Czy mimo sieci kłamstw i grożącego jej niebezpieczeństwa odnajdzie w Thunder Basin swoje miejsce na ziemi? Czy raczej przeszłość nie pozwoli jej na nowe życie? Musicie przekonać się sami.

13113950_1612408339076156_162884935_n„Niebezpieczne kłamstwa” to kolejna powieść amerykańskiej autorki nurtu YA Becci Fitzpatrick, autorki bestsellerowej trylogii  Szeptem. Przyznam się szczerze, że kiedy miałam okazję czytać „Szeptem” , ta jakoś  do mnie nie przemawiała, zupełnie nie trafiła w moje oczekiwania. Zupełnie inaczej sprawa się miała z Niebezpiecznymi kłamstwami. Może dlatego, że zaciekawiła mnie sama fabuła, wątek kryminalny, a może Autorka rozwinęła skrzydła i udoskonaliła swój warsztat. Nie wiem. Niemniej jednak, muszę przyznać że książkę czyta się zaskakująco szybko
i jest to wciągająca lektura. Nie ma w niej co prawda jakichś spektakularnych zwrotów akcji, a jednak czytając strona za stroną, dałam się Autorce ponieść, chcąc się dowiedzieć jak potoczą się losy Stelli w nowym miejscu. W  miarę rozwinięcia fabuły powieść, która na początku jawiła się jako sensacyjna, wydawało mi się że czytam kolejną powieść obyczajową.  Jednak to w niczym nie umniejsza przyjemności z lektury. Myślę, że Niebezpieczne kłamstwa przypadną do gustu zwłaszcza miłośnikom gatunku YA i książka stanie się  kolejnym bestsellerem pisarki 🙂

Za możliwość przeczytania dziękuję

indeks