STAN ZAGROŻENIA

STAN ZAGROŻENIA

źródło okładki i opisu :www.harlequin.pl

Autor: Erica Spindler 
Wydawnictwo: MIRA  
Data Wydania: 19.02.2014
Liczba stron: 496

Stan Zagrożenia [Erica Spindler]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINEKate i Richard Ryanowie od dawna marzą o dziecku. Po wielu staraniach udaje im się zaadoptować śliczną dziewczynkę. Nie wiedzą, że wraz z maleństwem w ich progi zawita zło…
Biologiczną matką maleńkiej Emmy jest oszalała z miłości do Richarda dziewczyna. Postanowiła oddać córeczkę właśnie Ryanom, gdyż Richard jest mężczyzną, o jakim zawsze marzyła. Julianna wkrada się w życie Ryanów, krok po kroku niszcząc ich małżeństwo. Jednak prawdziwy koszmar dopiero nadejdzie. Tropem Julianny podąża psychopatyczny morderca…
 Rok pod znakiem trzymających w napięciu kryminałów i mrocznych thrillerów trwa w najlepsze. Może to zasługa tytułów, które miałam okazję przeczytać, a może aura – ale podobają mi się te klimaty. Nie inaczej było z książką Erici Spindler „Stan zagrożenia”. 
Już na pierwszych stronach książki, mamy okazję się przekonać – że jeden z bohaterów  to bezwzględny, zimny  zabójca – który w imię zemsty i chorej miłości do młodej kobiety – potrafi „zlikwidować” (tak, tak …nie zabić – tylko z zimną krwią wyeliminować) osoby które przyczyniły się do ucieczki dziewczyny, młodej Julianny….zbudowane w początkowym rozdziale napięcie pokazuje jak emocjonująca może być część dalsza.
Poznajemy Kate i Richarda – młode małżeństwo, z pozoru mające wszystko – miłość, odnoszące sukcesy na polu zawodowym, majątek i udane życie towarzyskie. Niestety nie wszystko jest zawsze takie doskonałe, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Małżeństwo, mimo starań, nie może mieć dzieci. Diagnoza stwierdzająca bezpłodność Richarda wydaje się być  jedynym niepowodzeniem, które gdzieś tam cicho wisi jak cień nad szczęściem obojga.
Richard, urodzony zwycięzca, postanawia w końcu przychylić się do próśb żony – i zgadza się na adopcję. Małżeństwo składa do agencji wszystkie potrzebne dokumenty i niedługo potem w życiu małżeństwa pojawia się malutka Emma. Wydawać by się mogło, że tutaj powinien pojawić się napis ” happily ever after” – nic bardziej mylnego. To właśnie moment zwrotny w życiu wszystkich  bohaterów książki. Od tej chwili nic już nie jest sielankowe, ciepłe i spokojne. Biologiczna matka dziewczynki Julianna, zakochana w Richardzie i próbująca rozbić jego małżeństwo z Kate…..bezwzględny zabójca podążający tropem Julianny…..i tak strona po stronie czytelnik jest świadkiem tego jak świat Richarda i Kate staje się mroczny i przerażający…
Książka Spindler wciągnęła mnie bez reszty…kolejne strony pochłaniałam  z wypiekami na twarzy. Miałam nadzieję, że bohaterom uda się uniknąć niebezpieczeństwa i wyjdą cało z mrocznej historii,  w którą zostali wciągnięci.
Jak dla mnie, autorka zbudowała napięcie po mistrzowsku. Intryga, mimo że zawiła i mroczna, jest prowadzona na kartach książki w taki sposób, że czytelnik w trakcie czytania nie pogubi wątków – jest świadomym uczestnikiem wydarzeń. Co prawda jestem prawdziwą „swieżynką”  w temacie dreszczowców, ale myślę że książka spodoba się zarówno zagorzałym entuzjastom gatunku jak i tym stawiającym swoje pierwsze kroki w mrocznej krainie thrillerów.

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Wydawnictwu 

za co bardzo dziękuję