Czytnik czyli biblioteka zawsze przy Tobie

Czytnik czyli biblioteka zawsze przy Tobie

Od paru lat jestem zagorzałą fanką cudów jakimi są e-czytniki książek. Jaka to radość, gdy możesz ze sobą zabrać wszędzie nie jedną książkę a praktycznie całą bibliotekę. W zależności od tego na jaki gatunek literacki masz ochotę , i czytasz.
Moja miłość do czytników nie była jednak miłością od pierwszego wejrzenia. Właściwie można by rzec, że opierałam się długo. Od zawsze uwielbiałam obcowanie z papierowymi książkami, gazetami, albumami. Uwielbiałam dotykać faktury okładek, szelesty przewracanych kartę i zapachu druku. Lubię mieć książki w biblioteczce,  ku wiecznemu lamentowi mojego męża. Nie żartuję ani trochę.
Dlatego też nie rzuciłam się  na czytniki książek od razu jak pojawiły się na naszym rynku. Mimo, że podczytywałam artykuły, w których chwalono zalety książek elektronicznych, nadal kręciłam nosem i mlaskałam. Do czasu jednak….  Urodził się Kuba i najczęściej trochę czasu dla siebie żeby oddać się  lekturze,  miałam wieczorami – kiedy Kuba zasypiał. Czytanie książek  przy blasku księżyca może i brzmi romantycznie, ale w praktyce nie jest ani romantyczne ani też przyjemne.  No to może tablet? Niestety oczy męczyły mi się okropnie…. musiałam znaleźć alternatywę.  Zaczęłam internetowy research i tak trafiłam na ofertę czytnika Pocketbook.
Zamawiając mój pierwszy czytnik PocketBook Touch Lux 2 miałam jednak mieszane uczucia.  Szybko jednak przekonałam się do elektronicznej formy. Ba, zakochałam się. Od teraz mogłam zabrać ze sobą całą bibliotekę. Najbardziej podobało mi się to, że niezależnie od tego czy to noc czy dzień z łatwością mogę zalogować się w sklepie i kupić książkę by parę minut później już ją czytać.
Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia.  Odkąd jestem użytkownikiem LEGIMI – postanowiłam zmienić model na lepszy. Kupiłam więc tym razem PocketBook Touch HD3, który no po prostu jest spełnieniem czytelniczych marzeń. Takie zalety jak podświetlany ekran z technologią Smartlight  do tego niewielkie gabaryty i mój prywatny faworyt – możliwość połączenia z chmurą  i bezprzewodowa możliwość ściągnięcia zakupionego e-booka na czytnik. Czegóż chcieć więcej …. No może tego, żeby służył mi jak najdłużej.