MIKOŁAJEK – Szkolne przygody Mikołajka, Gry i zabawy Mikołajka, Wakacje Mikołajka

 

Mikolajek_Wakacjewczasynadmorzem

WAKACJE MIKOŁAJKA.WCZASY NAD MORZEM

Wydawnictwo: znak_emotikon_400

Miało być przedpremierowo…ale w ostateczności dzisiejszy wpis o Mikołaju jest premierowy. To dzisiaj właśnie ma swoją premierę wydany nakładem Wydawnictwa ZNAK projekt Mikołajek a do kin film pt tytułem WAKACJE MIKOŁAJKA. gry i zabawy mikolajka

Jak myślicie, czy możliwe, a przede wszystkim ciekawe będzie książka napisana na podstawie filmu – który powstał na kanwie innej książki?  Też się nad tym zastanawiałam, biorąc do ręki książeczki o Mikołajku…Muszę powiedzieć, że super się sprawdziły w ostatnim tygodniu, kiedy to pogoda nam się trochę zepsuła i Tola trochę się nudziła…Podsunęłam więc mojej córce książki o Mikołajku – zaciekawiona czy historie o Mikołajku przypadną jej do gustu.

Jak się mogłam domyślić – największą furorę zrobiły Gry i zabawy Mikołajka. Najlepsza porcja zabawy na deszczowe dni, mnóstwo pomysłów i zagadek. Myślę sobie, że sprawdzi się w roli „Umilacza” zarówno w domu, jak i na wakacjach. Mnóstwo zabawy, kiedy możemy razem z dziećmi rozwiązywać zagadki i poczuć się przez chwilę trochę jak dziecko.

 

Wakacje Mikołajka – to książeczka powstała na podstawie filmu (którego premiera na polskicwakacje mikolajkah ekranach właśnie dziś). Postać Mikołajka stworzona przez René Goscinny’ego znana jest na całym świecie, śmiem twierdzić, że na przygodach Mikołajka wychowało się już parę pokoleń. Tym razem pokuszono się o ekranizację przygód postaci stworzonej przez Goscinny’ego i jednocześnie na kanwie scenariusza, powstała książka, a właściwie książeczka wakacyjnych przygodach Mikołajka.

 

 

 

Gry i zabawy Mikołajka – jak już wczgry i zabawy mikolajka2eśniej wspomniałam, to książkgry i zabawy mikolajka1a idealna na taki dzień, kiedy za oknem plucha, a my siedzimy w domu i próbujemy czymś zająć non stop nudzące się latorośle. Zamiast pozwalać dzieciom na bezsensowne przerzucanie kanałów, albo oglądania programów niekoniecznie nadających się dla dziecka, lub włączenia po raz kolejny jakieś ogłupiającej gry na komputerze – warto usiąść i postarać się spędzić czas ze swoim dzieckiem. Książka pełna pomysłów na różne zabawy, zgadywanki świetnie się do tego nadaje. Czasem narzekamy, że nie potrafimy dotrzeć do naszych dzieci, czy rozmawiać .Może właśnie podczas zabawy Twoje dziecko zwierzy Ci się z trapiących je problemów.

Szkolne przygody MSzkolne przygody Mikolajkaikołajka – to odsłona przygód Mikołajka, które przeżywa On wraz ze swoimi kolegami w szkole. O ile Wakacje Mikołajka to książeczka, niewielkich rozmiarów – tak Szkolne przygody to całkiem spoSzkolne przygody Mikołajka 1ra dawka przygód Mikołajka. Mikołajek tym razem zabiera nas ze sobą do swojej szkoły i tam możemy przeżywać razem z nim i jego kolegami kolejne zwariowane przygody. A tych wierzcie mi mali chłopcy mają pełne głowy.

 

 

 

Widząc z jaką radością moje dziecko oglądało książki o Mikołajku, mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że spodobają się Młodym Czytelnikom i dadzą im wiele radości. Myślę, że wszystkie trzy są doskonałymi pozycjami, aby zachęcić dzieci do czytania  – może właśnie Mikołajek przyczyni się do tego, że któreś z dzieci polubi czytanie książek – i odkrywanie w nich coraz to nowych światów, możliwości. Jak dla mnie jedyną rysą na całości są ilustracje,  ale to moje subiektywne odczucie – i w niczym nie ujmują treści.

 

Wszystkie pozycje miałam okazję przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa

znak_emotikon_400