UMARLI NIE KŁAMIĄ

UMARLI NIE KŁAMIĄ
www.harlequin.pl

Autor: J.T.Ellison
Wydawnictwo: MIRA
Data Wydania: 19.03.2014
Liczba stron:400
Kategoria: thriller/kryminał

Detektyw wydziału zabójstw, Taylor Jackson, wraca do zdrowia po ciężkim postrzale. Odzyskuje siły w starym szkockim zamku, u swojego dobrego przyjaciela Jamesa Highsmythe’a. Przeglądając z nudów papiery gospodarza, trafia na sprawę, która budzi jej wątpliwości. Czy żona Jamesa naprawdę zginęła w wypadku samochodowym, czy może została z rozmysłem zamordowana? Jeżeli to James zlecił zabójstwo, Taylor znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z dala od ludzi i cywilizacji, zdana tylko na siebie, pod jednym dachem z bezwzględnym mordercą…
Detektyw Taylor jest w trakcie odzyskiwania sił po starciu z niebezpiecznym i bezwzględnym mordercą, zwanym „Naśladowcą”, w którym nieomal nie straciła życia. Mimo, że pod względem fizycznym kobieta praktycznie doszła już do siebie po postrzale w głowę, w którym ucierpiały jej struny głosowe – psychicznie jednak nie potrafi zapanować nad emocjami związanymi z tragicznymi wydarzeniami, których była uczestnikiem – i dlatego wciąż nie potrafi mówić. Lekarze są zdania, że problemy z mową Taylor mają podłoże psychosomatyczne i zalecają konsultacje z psychologiem – jest to także warunek, który Pani Detektyw musi spełnić, aby móc wrócić do pracy.
Niestety, z powodu traumatycznych przeżyć, ucierpiała nie tylko kariera w policji, ale także życie osobiste Taylor. Jej związek przechodzi właśnie kryzys i kobieta sama nie wie, czy uda się jej razem z narzeczonym odnaleźć siebie raz jeszcze, zapomnieć o urazach i odzyskać zaufanie do siebie.
Mimo, że kobieta jest przeciwnikiem dzielenia się swoimi uczuciami i myślami z psychologiem, chcąc wrócić do pracy, postanawia podjąć się terapii.
Wszystkimi swoimi zastrzeżeniami dzieli się ze swoim angielskim przyjacielem, James’em – detektywem pracującym w Scotland Yardzie. Ten, chcąc pomóc przyjaciółce, proponuje Taylor przyjazd o zamku należącego do rodziny, aby tam wśród szkockich krajobrazów, w starym rodowym zamiszczu, odzyskać spokój ducha przy pomocy zaprzyjaźnionej z rodziną Highsmythe’ów Panią psycholog ..życie jednak czasem nie jest takie proste jakby się mogło wydawać i Taylor zamiast odpoczywać, musi po raz kolejny walczyć o życie….

Sama nie wiem, ale ostatnio polubiłam książki z gatunku thriller . Kiedy więc otrzymałam książkę Umarli nie kłamią od razu zabrałam się za jej czytanie. Jak już zaczęłam, to w jeden Wielkanocny wieczór przeczytałam całą…
Umarli nie kłamią to pierwsza książka autorstwa J.T. Ellison, która miałam przyjemność przeczytać. Pierwszą, ale mam ogromną nadzieję, że nie ostatnią. Bardzo podobała mi się nie tylko sama fabuła, ale także budowane przez Autorkę powoli napięcie. Bohaterowie książki są wyraziści, a emocje czy rozterki z jakimi się borykają,  nie są tylko jakimiś wydumanymi frazesami, ale to uczucia jak najbardziej realne.
Co prawda już w połowie książki było dla mnie jasne, kto jest tym „złym” charakterem, ale to wcale nie przeszkodziło mi chłonąć treść aż do samego końca i być świadkiem emocjonującego finału.
Tak. Stwierdzam, że książka całkowicie mnie pochłonęła i w niedługim czasie sięgnę po inne pozycję Autorki.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa , za co bardzo dziękuję