WZBURZONE FALE

WZBURZONE FALE
http://publicat.pl/ksiaznica/oferta/literatura-wspolczesna/wzburzone-fale_64,6171,6795.html

Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza PUBLICAT S.A.


liczba stron: 304

 Cameron, Ethan i Philip mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli prawdziwy dom u Stelli i Raymonda Quinnów. Cameron został kierowcą wyścigowym. Mieszka w Europie i wiedzie beztroskie życie. Niespodziewanie otrzymuje wiadomość, że ojciec – człowiek, który go wychował i pokochał – leży na łożu śmierci. Ray Quinn zobowiązuje synów do opieki nad przygarniętym przez niego czwartym chłopcem. Jako pierwszy wychowaniem małego Setha ma zająć się właśnie Cameron.
Jestem niepoprawna. Miesiąc marzec obfitował w wizyty pocztyliona z przesyłeczkami książkowymi.
Szyszuniowa Mama pięknie  te książki na półce postawiła i fiszki z datami ponaklejała  „Ordnung musi być!” jak mawia moja babcia. Wszystko pięknie i ładnie tak jak być powinno – Szyszuniowa Mama trzymała się planu aż do piątkowego wieczoru (sic!).
W czwartek dotarła do mnie przesyłka z Grupy Wydawniczej PUBLICAT S.A. a w niej między innymi książka Nory Roberts „Wzburzone fale”. Książki zostały opatrzone odpowiednimi fiszkami i postawione na półeczce z mocnym postanowieniem:
że trzeba się trzymać planu,
że aktualnie czytam inną pozycję,

i dlatego, że…

No i poza tym …..

a tak w ogóle…
Wytrzymałam do piątku.Walczyłam ze sobą dzielnie. Późnym wieczorem przegrałam. 
Wynik 1:0 dla Nory Roberts.
Nie rozpaczam bynajmniej z tego powodu, co to to nie. Zawsze jednak gdy kończę książkę, która mi się podobała, czuję zawód że tak szybko się skończyła.
„Wzburzone fale” to pierwsza z czterech książek opowiadających historię braci Quinn ( w oryginale nazwana przez autorkę „Chesapeake Bay Saga”)– w tej akurat części na pierwszy plan wysuwa się postać najstarszego z Quinn’ów – Camerona.
Cameron -kierowca rajdowy, ryzykant, mężczyzna który czuje że żyje, kiedy adrenalina buzuje mu żyłach otrzymawszy wiadomość o umierającym przybranym Ojcu rzuca wszystko i spieszy do domu.
Niestety , sytuacja którą zastaje w szpitalu, nie jest zbyt optymistyczna. Człowiek, który przyjął Camerona pod swój dach, pokazał maltretowanemu chłopcu jaki piękny może być świat, pomógł wyjść ze skorupki a także  przekuł agresję i nienawiść do całego świata w chęć zdobywania tegoż – teraz umiera. 
Przy Ray’u Quinnie czuwają wszyscy trzej jego adoptowani synowie. Cameron,  Phillip i Ethan. Wszyscy trzej obiecują umierającemu ojcu, że zaopiekują się kolejnym chłopcem, którego Ray dopiero co wziął pod swoje skrzydła i próbował usynowić. Cameron  ma zamiar dotrzymać danego słowa i zaopiekować się Seth’em
Nie jest to jednak takie proste. Aby opieka społeczna zgodziła się na przyznanie tymczasowej opieki nad chłopcem, Cameron musi pokazać, że jest w stanie sprostać zadaniu. Musi wprowadzić się do domu rodzinnego, znaleźć pracę, zostawić dotychczasowe, szalone życie i się ustatkować.
Dla mężczyzny, który jest przyzwyczajony do ciągłego ruchu, do wyzwań, szybkiego życia, jest to ogromna zmiana….która wydaje się być trudniejsza od wszystkich dotychczasowych wyzwań. Do momentu, kiedy Cameron poznaje przydzieloną do sprawy Seth’a pracownicę opieki społecznej.
Znajomość z Anną to dopiero wyzwanie…..
  
Nora Roberts jest jedną z moich ulubionych autorek. Nie nudzę się czytając jej książki wcale.  W na pozór prostej, łagodnej opowieści o miłości, autorka potrafi wpleść historię trudnych losów. Nie zawsze życie jest usłane różami, a wokół nas mnóstwo jest  biedy, przemocy i bezduszności.
Poza tym okładki całej serii, którą w oryginale autorka nazwała  
Historia braci Quinn rozpoczęta pozycją „Wzburzone fale” pokazuje, że dzięki miłości, cierpliwości w wychowaniu, można uleczyć nie tylko fizyczne razy, ale także rany duszy spowodowane maltretowaniem i przemocą.
Jestem bardzo ciekawa czy uda się Quinnom zapewnić dobry dom dla Seth’a . Czy chłopiec otworzy się na ludzi i czy w końcu będzie mógł cieszyć się beztroskim dzieciństwem? Czy interes, którzy bracia wspólnie założyli, odniesie sukces?

Żeby się tego dowiedzieć, już dziś szukam kolejnych części:
http://publicat.pl/ksiaznica/oferta/literatura-wspolczesna/niebezpieczne-prady_64,6171,6779.html
Książkę mogłam przeczytać dzięki uprzejmości Grupy Wydawniczej PUBLICAT S.A.
http://publicat.pl/
Dziękuję.