Informacji garść…co miłego czeka Czytelników w lutym.

Informacji garść…co miłego czeka Czytelników w lutym.
Już całkiem, całkiem niedługo, 
bo 18 lutego 2014
Wydawnictwo REPLIKA szykuje coś miłego dla Książkoholików wszelkich. Zarówno miłośnicy powieści obyczajowych, sensacji a także historii mrożących krew w żyłach mogą czuć się usatysfakcjonowani.
KOTA LUBI SZANUJE

Michalina Kłosińska-Moeda


Hanka, świeżo upieczona absolwentka dwóch fakultetów, wierzy, że świat stoi przed nią otworem. Gdy więc w spadku otrzymuje mieszkanie, decyduje się chwycić byka za rogi i, w poszukiwaniu szczęścia, przeprowadza się do Warszawy. Szybko okazuje się, że życie w stolicy to nie bajka. Kasa się kończy, a perspektyw na znalezienie pracy brak. I jeszcze ta hałaśliwa agencja towarzyska za ścianą…

Gdy wydaje się, że już nie może być gorzej, dostaje zaproszenie na wymarzoną rozmowę kwalifikacyjną do agencji reklamowej. I niebawem, zupełnie przez przypadek, rozpoczyna pracę jako… wysoce wykwalifikowana sprzątaczka. Nie ma co, wymarzona kariera!

Wszystko się zmienia, kiedy Piotr – przystojny szef – składa jej niezwykle ciekawą propozycję. 

Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, kiedy pewnego ranka wśród biurek Hanka znajduje śpiącego Krzysztofa… Wydaje się, że to właśnie on niebawem wypełni wszystkie myśli dziewczyny.

Czy któryś ze spotkanych przez Hanię mężczyzn okaże się tym jedynym?

A może gdzieś tam jest ktoś inny, kto kota lubi szanuje
CZAS ZAMYKANIA
Jack Ketchum

„Czas zamykania” to historie zrodzone przez mistrza grozy, którego sam Stephen King określił mianem prawdopodobnie najstraszniejszego faceta w Ameryce.

Światy, jakie kreuje Jack Ketchum pełne są mroku i tajemnicy. Bijący od nich realizm potęguje wrażenie niesamowitości i wywołuje strach. Strach, przed którym na próżno szukać drogi ucieczki.

To dziewiętnaście przerażających opowiadań, które doprowadzą Was na skraj mrocznej przepaści, która kryć może dosłownie wszystko.

 

PORWANA
Róża Lewanowicz
Justyna i Łukasz Meyer wiodą z pozoru spokojne życie warszawskich mieszczuchów. On jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego, ona pracownicą jednej z wielu stołecznych korporacji. Problemy w pracy, bezowocne starania o dziecko i wszelkie inne przyziemne sprawy przestają mieć dla nich jakiekolwiek znaczenie w dniu, w którym na oczach zdezorientowanego męża i połowy osiedla ktoś porywa żonę i odjeżdża z nią w nieznanym kierunku.

Początkowo policja wierzy, że porwanie Justyny ma związek z pracą Łukasza. W wyniku śledztwa wychodzą jednak na jaw skrywane przez kobietę tajemnice z jej przeszłości. W sprawę tajemniczego porwania zaczyna być zamieszanych coraz więcej osób, także z najwyższych szczebli władzy. Panieńskie nazwisko Justyny okazuje się znane również w kręgach wojskowych i wśród dziennikarzy. Załamany mąż odkrywa, że coraz więcej osób miało motyw by porwać, a może nawet zamordować Justynę.

 

Myślę, że wielbiciele różnych gatunków znajdą coś dla siebie. Ja już nie mogę się doczekać. Najbardziej kusi mnie „Kota lubi szanuje”.
A Wy Kochani ???
Co chcielibyście przeczytać i wpisujecie na półeczkę „must have”.
 Jestem bardzo ciekawa Waszych typów.
www.replika.eu