ŚWIADEK

ŚWIADEK
źródło opisu i okładki: www.dobreksiazki.pl

Autor: Nora Roberts
Data wydania: październik 2013
Wydawnictwo: Świat Książki

Świadek [Nora Roberts]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Nora Roberts bezkonkurencyjnie łączy sensację w najlepszym wydaniu z namiętnym romansem Booklist Elizabeth Fitch, niezwykle inteligentna, posłuszna i pilna szesnastolatka żyje według zasad ustanowionych przez zimną, apodyktyczną matkę. Pewnego dnia dziewczyna postanawia się jej przeciwstawić. Razem z koleżanką decyduje się na wypad do nocnego klubu, gdzie poznaje uroczego młodego mężczyznę, mówiącego z rosyjskim akcentem, który zwabia je do swego domu. To wydarzenie zmienia jej życie raz na zawsze. Dwanaście lat później Elizabeth mieszka pod fałszywym nazwiskiem w maleńkim miasteczku na południu, ukrywając się przed całym światem. Tajemnicza Abigail Lowery wzbudza zainteresowanie miejscowego szefa policji Brooksa Gleasona, i to nie tylko ze względów zawodowych. Gleason podejrzewa, że kobiecie potrzebna jest ochrona, lecz czy będzie potrafił stawić czoła potężnym i niebezpiecznym ludziom, przed którymi ucieka Abigail?


Jak tylko otrzymałam paczuszkę z książkami, w której był m.in. „Świadek” autorstwa Nory Roberts, miałam ochotę wszystko rzucić w kąt i zabrać się za lekturę. Tyle dobrych opinii czytałam o tej książce, tak mnie niektórzy zachęcali do zapoznania się z tą pozycją Nory Roberts, że co rusz zerkałam na półkę i nie mogłam doczekać się wieczora, ,kiedy Moi Milusińscy będą słodko spali a ja usiądę w ciszy i oddam się błogiemu relaksowi z Norą Roberts.

„Świadek” to historia młodej dziewczyny Elizabeth, która swój młodzieńczy bunt przeciwko sztywnym zasadom ustanowionym przez zasadniczą matkę, płaci bardzo wysoką cenę. Jedna impreza, jedno wyjście do klubu, jeden młodzieńczy wybryk – i Elizabeth znalazła się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie, co zmieniło całkowicie koleje jej życia.
16 – letnia Elizabeth, której matka planuje życie punkt po punkcie, minuta po minucie od chwili narodzin – pragnie, choć na chwilę poczuć się zwykłą nastolatka. Kiedy więc po kolejnej kłótni z matką zostaje sama na weekend w domu, wybiera się do galerii handlowej by posmakować „zwykłego” życia. Spotyka dawną koleżankę ze szkoły i umawia się na wyjście do klubu. Zakazany owoc smakuje najlepiej – Elizabeth zmienia ubiór, fryzurę, preparuje na jej potrzeby dowody tożsamości i wybiera się z Julie wieczorem do znanego w mieście nocnego klubu. Wieczór jest nadzwyczaj udany , zabawa świetna. W trakcie wieczoru dziewczyny poznają przystojniaków, którzy proponują kontynuację zabawy w bardziej kameralnym miejscu…. Dziewczyna z pewnym wahaniem, za namową koleżanki, zgadza się …i już nic nie jest takie jak powinno. To wydarzenie całkowicie zmienia życie Elizabeth. Szereg zdarzeń powoduje, że jest ona zdana tylko na siebie i musi szybko wydorośleć, a jej codzienność to stale czyhające zagrożenie i ucieczka….
Kilkanaście lat później w niewielkim miasteczku spotykamy ukrywającą się nadal Elizabeth. Przepraszam, teraz Abigail Lowery, kobietę niezależną, silną, próbującą zbytnio się nie wyróżniać. Niestety, właśnie owa tajemniczość kobiety, jej powściągliwość i niechęć do kontaktów z okolicznymi mieszkańcami zdaje się odnosić odwrotny skutek. Brooks, szef miejscowej policji zaczyna się coraz bardziej kobietą interesować i próbuje dowiedzieć się cóż też Abigail ukrywa i przed czym ucieka?
Tak, tak…jest ciekawie. Nawet bardzo. Muszę przyznać, że „Świadek” trafił na moje „Top Ten” Nory Roberts. Moim skromnym zdaniem, to jedna z lepszych książek Autorki.  Połączenie romansu z wątkiem sensacyjnym Pani Roberts udało się znakomicie. Wartka akcja, tajemnica, morderstwo, korupcja i miłość. Nie jest ani zbyt mrocznie, ani zbyt mdło. Wszystkie te emocje są podane czytelnikowi w odpowiednich proporcjach, co powoduje że książkę chce się czytać i czytać. Nie zawiodłam się na tej książce i bardzo cieszę się, że Wy Moje Drogie mi ją poleciłyście. 
Chciałam też podziękować Pani Annie z Księgarni Dobre Książki za możliwość przeczytania książki, bo naprawdę warto było.
http://www.dobreksiazki.pl/
Książka bierze udział w wyzwaniu 
http://mkczytuje.blogspot.com/p/wyzwanie-czytamy-nore-roberts.html