Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy by Harvey Karp

 źródło opisu i okładki: www.mamania.pl
Już nigdy więcej nie będziesz bezradnie patrzeć, jak twoje maleństwo wciąż płacze i płacze! Jest prosty sposób, aby uspokoić rozszlochanego malucha… w zaledwie kilka chwil
Dr Harvey Karp, uznany pediatra i ekspert od rozwoju dziecka, może nauczyć KAŻDEGO rodzica, jak zamienić nawet najbardziej marudnego malucha w najszczęśliwsze niemowlę w okolicy! Dzięki jego praktycznym radom wszyscy rodzice, dziadkowie, pielęgniarki i opiekunki będą w stanie złagodzić dziecięcy płacz i wydłużyć ich sen.
  
  
Jako świeżo upieczona mama, która ostatnio zrobiła się przewrażliwiona, znalazłam na you tube filmik na którym Harvey Karp pokazuje jak uspokaja niemowlęta. Zaopatrzyłam się też w wersję papierową poradnika. Myślę, że dobrze zrobiłam. Autor w bardzo przystępny sposób opisuje i tłumaczy czemu niemowlęta najczęściej płaczą i jak pomóc kochanemu maleństwu , a także nam w uspokojeniu. Wszystkim się wydaje, że dziewięć miesięcy przygotuje tak i rodziców jak i Małego Człowieczka do życia na świecie.  Nie jest tak jednak idealnie sielankowo zawsze. Maluch płaczący , ja płacząca razem z Nim bo tak naprawdę nie wiem jak Mu pomóc.
Sposoby, które w swojej książce dr Karp, zaczęłam trochę stosować i powiem Wam, że niektóre z nich ( żeby nie zapeszyć) przynoszą efekty.Książka jest napisana bardzo przystępnie, są pytania i są na nie odpowiedzi – są także relacje rodziców z „placu boju”…i myślę, że  każdy rodzic po tej lekturze uspokoi swe skołatane nerwy i okiełzna zmartwienie.