KIEDYŚ CIĘ ODNAJDĘ

KIEDYŚ CIĘ ODNAJDĘ
źródło okładki www.replika.eu
źródło okładki www.replika.eu

Autor: Małgorzata Rogala

Wydawnictwo : REPLIKA

Data wydania: 2014

ilość stron: 280

kategoria: kryminał/ sensacja

Weronika w wieku dziewiętnastu lat przeżyła koszmar – jej matka została brutalnie zgwałcona i zamordowana we własnym mieszkaniu. Sprawcy nigdy nie odnaleziono, a policja umorzyła sprawę.
Dziesięć lat później historia się powtarza – Olga, najlepsza przyjaciółka Weroniki, która kiedyś pomogła dziewczynie pozbierać się po tragedii, również ginie w podobnych okolicznościach. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policjant z wydziału zabójstw, Szymon Pawelec. Weronika, zaniepokojona brakiem postępów, postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Podejrzewa, że za morderstwem stoi jeden z byłych współpracowników Olgi, Piotr, który rzekomo miał romans ze zmarłą dziewczyną. Nika zatrudnia się w szkole, w której przed śmiercią Olga piastowała stanowisko pedagoga. Aby rozwiązać tajemnicę, dziewczyna będzie musiała podjąć współpracę z Szymonem.
Jakie zmiany w życiu bohaterki przyniesie znajomość z komisarzem Pawelcem? Czy trop, którym podąża Weronika, okaże się prawidłowy? I komu uda się odnaleźć, należącą do ofiary, zaginioną zawieszkę ze skarabeuszem?

 

♠♠♠

Któregoś dnia, podczytując inne blogi, u Marty Kor, trafiłam na recenzję dotycząca książki Małgorzaty Rogali. Książka od razu trafiła na moją listę must have. Jak tylko książka znalazła się z zasięgu moich łapek, nie oparłam się pokusie i sięgnęłam po nią od razu.

Główna bohaterka, Weronika , to młoda, zamknięta w sobie kobieta. Odkąd w wieku 19 lat  jej matka została zamordowana, a mordercy nie odnaleziono, Weronika jest ostrożna w kontaktach międzylPraga_Północudzkich  – otacza się pancerzykiem. Jedyną osobą, której ufa bezgranicznie jest najlepsza przyjaciółka i współlokatorka zarazem, Olga.  Kiedy więc w domu Weroniki zjawia się policja i oznajmia, że Olga została zgwałcona i brutalnie zamordowana, świat Weroniki po raz kolejny rozpada się na malutkie kawałki. Wracają wspomnienia i trauma, która przez 10 lat drzemała w kobiecie.

Policja rozpoczyna , śledztwo, któremu bacznie przygląda się Weronika. Kobieta na bieżąco chce wiedzieć na jakim etapie jest śledztwo i co kilka dni dzwoni aby się tego dowiedzieć do prowadzącego dochodzenie Szymona Pawelca. Niestety, mimo starań detektywów , nie są oni ani trochę bliżej rozwikłania zagadki morderstwa. Poszlaki wzajemnie się wykluczające, ślepe tropy. Weronika załamana brakiem wyników policji, czuje że musi coś zrobić. Nie chce dopuścić do tego, aby kolejne morderstwo pozostało nie rozwiązane. Skoro nie potrafiła pomóc w odnalezieniu mordercy swojej maki, czuje że musi pomóc w odnalezieniu sprawy zabójstwa Olgi. Nie może pozwolić, aby i tym razem śmierć przyjaciółki trafiła na półkę spraw nie rozwiązanych. Dziewczyna uważa, że sprawcą był ktoś pracujący razem z  Olgą w szkole, w której ta była szkolnym psychologiem. Weronika postanawia zbliży się do szkolnego środowiska  i  z małą pomocą zaprzyjaźnionej emerytowanej nauczycielki, dostaje etat w szkole w której pracowała Olga. Prywatne śledztwo Weroniki nie bardzo podoba się Komisarzowi Pawelcowi, ale widząc determinację kobiety, krytyka schodzi na dalszy plan, a im bliżej poznaje Weronikę, tym bardziej zaczyna Pawelca Weronika fascynować.

Kiedyś Cię odnajdę to moje pierwsze spotkanie z twórczością  Małgorzaty Rogali, ale na pewno nie ostatnie.  Fabuła książki sprytnie skonstruowana tak, by czytelnik nie znudził się czytając książkę i próbował  rozwikłać zagadkę zbrodni.  Książka od samego początku wciąga tak, że człowiek ani się obejrzy a tu koniec książki, za oknem ciemna noc a domownicy wszyscy  śpią. Akcja jest dosyć wartka, bohaterowie nakreśleni dosyć precyzyjnie co powoduje, że czytając książkę, odkrywamy całkiem niezłe  studium ludzkich  charakterów.  Lubię czytywać polskich autorów, gdzie miejsce  akcji rozgrywa się w dobrze nam znanych rejonach i bliskich nam realiach. Myślę, że książka spodoba się nie tylko  miłośnikom gatunku a wszystkim lubiącym spędzić miło czas przy wciągającej lekturze.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa

wydawnictwo REPLIKA