ALICJA I LUSTRO ZOMBI

ALICJA I LUSTRO ZOMBI
Alicja i lustro Zombi
HARLEQUIN MIRA

Autor: Gena Showalter

Wydawnictwo : HARLEQUIN MIRA

Data wydania: 21 maja 2014

ilość stron: 444

kategoria: fantastyka/ literatura młodzieżowa/paranormal

Zombi skradają się nocą. Zapomnijcie o krwi i mózgach. One pragną ludzkich dusz. Niewiele mogą mi odebrać, skoro straciłam wszystko, co najcenniejsze: rodzinę i przyjaciół. Ale po kolejnym ataku zrozumiałam, że zawsze może być jeszcze gorzej. Nagle lustra wokół mnie ożyły, a ja zaczęłam słyszeć głosy umarłych. Mroczna siła popycha mnie ku złu, każe robić straszne rzeczy.
Potrzebuję pomocy, by uciszyć ciemność, której pozwoliłam przemówić. Nie mogę się poddać…

Alicja i lustro zombi [Gena Showalter]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

♥♥♥♥

cole-badge-small
http://wrchronicles.com/

Alicja i Lustro Zombi to kolejna część cyklu Kroniki Białego Królika autorstwa Geny Showalter. Autorka znana z powieści gatunku paranormal romans napisała książki skierowane dla młodszych czytelników. Cykl rozpoczyna Alicja w krainie Zombi, którą miałam okazję przeczytać w ubiegłym roku, a która mi  się na tyle spodobała, że czekałam na kolejną część.  Ucieszyłam się więc, że w ten dłuugi weekend będę miała okazję po raz kolejny spotkać Ali i jej przyjaciół walczących z potworami mroku,żywiącymi się duszami ludzkimi – Zombi. W piątek wieczorem, męczona potwornym katarem -nie potrafiłam zasnąć –  i zaczęłam czytać. Nawet nie wiem kiedy wybiła północ a ja zamknęłam książkę z tym dziwnym poczuciem, że to już koniec lektury.

Ali już wie, że posiada niezwykłe moce, które są bardzo przydatne w walce z Zombi. Minął rok od tragicznego wypadku, w którym zginęli rodzice i siostra bohaterki, Emma – a jej życie zmieniło się diametralnie. Odkąd poznała tajemnice nocy i nauczyła się walczyć z potworami, zmieniła się z zamkniętej w sobie, nieśmiałej Ali w dziewczynę, która wie czego chce i nie waha się o to walczyć.  Do Zabójców dołączają przystojny Gavin i niezwykle piękna Victoria, która okazuje się być ex- dziewczyną wielkiej miłości głównej bohaterki, Cole’a. Ali i tym razem musi więc zmagać się z zazdrością i brakiem zaufania.

Jakby tego wszystkiego było mało, Ali zostaje ugryziona przez Zombi – co powoduje, że budzi się w niej Jej mroczne „Alter Ego” …Żey ocalić siebie i tych , których kocha, musie podjąć walkę…ze sobą. Nie zdradzę, kto wygra w tej nierównej walce i czy związek Ali i Cole’a przetrwa próbę zazdrości. Sami poznajcie Kroniki Białego Królika – Alicję i Lustro Zombi – spędzicie sympatyczny wieczór z dala od nudnej rzeczywistości.

Mimo, że do nastolatek nie zaliczam się już od 1, 2, 3….ekhm jakiegoś czasu, niemniej  jednak lubię czasem przenieść się w klimat świata nastek i przeżywać razem z nimi pierwsze miłosne rozterki, podglądać jak stawiają pierwsze kroki w dorosłym świecie. Gena Showalter świetnie zbudowała taką właśnie powieść i mimo, że jest ona adresowana do nastolatek przede wszystkim to jeśli spojrzymy z lekkim przymrużeniem oka na świat wykreowany w powieści, nie będziemy doszukiwali się każdego niedociągnięcia, czy  zafałszowania rzeczywistości – miło spędzimy czas uczestnicząc w przygodach Młodych Bohaterów. Tak właśnie uważam, że należy serię o Alicji postrzegać. Jako zabawę, bez szukania drugiego dna. Jeśli chodzi o gatunek paranormal to myślę, że Gena Showalter jest profesjonalistką w swoim fachu i sięgnę po kolejny tom Kronik  z wielką przyjemnością.

http://wrchronicles.com/
http://wrchronicles.com/

Za możliwość poznania kolejnych przygód Ali Bell dziękuję Wydawnictwu

www.harlequin.pl
www.harlequin.pl