PODWÓJNA TOŻSAMOŚĆ

PODWÓJNA TOŻSAMOŚĆ
podwojna tozsamosc
Wydawnictwo PUBLICAT

Wally jest gotowa zapłacić każdą cenę za poznanie prawdy o sobie. Tymczasem staje się poszukiwaną uciekinierką, która musi znaleźć klucz do własnej przeszłości… Wallis Stoneman, niegdyś Walentyna, urodziła się w Rosji, lecz jako mała dziewczynka została adoptowana przez zamożną nowojorską rodzinę. Teraz ma szesnaście lat, jest piękna, buntownicza i nieustraszona. Właśnie poznała bolesną tajemnicę, której odkrycie może ją narazić na śmiertelne niebezpieczeństwo. Decyduje się porzucić życie w luksusie i wybiera trudną egzystencję w slumsach Manhattanu. Czy zdoła przeżyć, aby się przekonać, kim jest naprawdę?

Autor: Wiliam Richter

Wydawnictwo: GRUPA WYDAWNICZA PUBLICAT S.A.

Data wydania:  10 marca 2014

Ilość stron: 312

Kategoria: sensacja/kryminał

 

 

W czasie przenoszenia strony na nowy serwer, miałam nie publikować, miałam nie publikować. Jednak jak tu nie pisać, kiedy książka przeczytana i człowiek już, już się rwie, żeby podzielić się tym ze światem.Ostatnimi czasy zdarzyło się, że chętniej sięgam po literaturę sensacyjną i thrillery – tak też było z książką Podwójna tożsamość. Czytając opis książki, stwierdziłam że zapowiada się interesująco i warto sprawdzić czy taka rzeczywiście jest. Główna bohaterka, Wallis, to zbuntowana  nastolatka – która dowiadując się, że została adoptowana, przerywa naukę w szkole,  ucieka z domu i zaczyna pomieszkiwać ze swoimi bezdomnymi  znajomymi w opuszczonych magazynach. Co jakiś czas jednak kontaktuje się ze swoją matką – żeby ta się nie martwiła – pojawia się też sporadycznie w domu, ale zawsze na krótko.

Pewnego dnia, gdy Wallis udaje się do dzielnicy rosyjskiej  – aby wyrobić fałszywy dowód osobisty potrzebny jej do poruszania się w rejonach miasta niedostępnych nastolatkom, otrzymuje dziwną paczkę – zaadresowaną specjalnie dla niej.

W środku odnajduje list od swojej biologicznej matki, parę zdjęć a także kamień szlachetny….To dla dziewczyny, która chciała odkryć swoje pochodzenie – przesyłka jawi się jak prezent gwiazdkowy.

Razem ze swoimi przyjaciółmi zaczyna poszukiwania swoich korzeni. Niestety nie wie, że jej małe śledztwo to trybik w mrocznej intrydze, a poszukiwania pociągną za sobą wiele niebezpiecznych  sytuacji a ona sama i życie Wallis i jej bliskich zostanie zagrożone – podczas gdy prawda leży na wyciągnięcie ręki.

Książka przeznaczona przede wszystkim dla młodzieży, mnie także wciągnął. Autor buduje napięcie od samego początku. Chciałam, tak jak główna bohaterka dowiedzieć się kim była Jelena Majakowa – i dlaczego zostawiła córkę w sierocińcu oraz co ją łączyło z jednym z bossów rosyjskiej mafii – Klesko. Czytelnik zostaje wciągnięty w mafijną intrygę, a akcja nabiera tempa i jest coraz szybsza. Autor operuje lekkim językiem, przez co książkę czyta się szybko a sama fabuła wciąga i trzyma w napięciu do samego końca.

To literacki debiut Wiliama Richtera. Do tej pory dał się poznać jako scenarzysta i producent, który świetnie sobie daje radę przy  hollywoodzkich produkcjach. Trochę obawiałam się początkowo, że książka napisana  przez scenarzystę, może być trudna w odbiorze. Moje obawy zostały rozwiane po pierwszych paru stronach.

Zakończenie książki sugeruje, że to nie ostatnie spotkanie czytelników z Wallis  i osobiście mam właśnie taką nadzieję. Chętnie bowiem sięgnę po kolejną pozycję  Autora.

—–

Wiliam RichterWilliam Richter
William Harlan Richter urodził się i wychował w Kalifornii. Jest znanym hollywoodzkim scenarzystą i producentem. Współpracował m.in. z  Ronem Howardem i Tomem Hanksem. Za produkcję „We Stand Alone Together”, dokumentalnego odcinka miniserialu HBO pt. „Kompania Braci”, został nominowany do Nagrody Emmy.
Jest także autorem sensacyjno-kryminalnej trylogii dla młodzieży, którą rozpoczyna tom pt. Podwójna tożsamość. Książka została przetłumaczona na język niemiecki, francuski. hebrajski, rosyjski, hiszpański, turecki i polski. Czytelnicy, którzy lubią sensacyjną intrygę,  pełną napięcia akcję oraz inteligentnych i niezależnych bohaterów, na pewno zachwycą się tą powieścią.

 

—-

Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa

LOGO PUBLICAT