Kubeczkowe konsultacje logopedyczne

Kubeczkowe konsultacje logopedyczne

Wczoraj w Klubie Malucha – Widzi Misie, gdzie uczęszcza Kubeczek, zawitała Pani Logopeda.Sprawdzała jak rozwija się nasz Maluch jeśli chodzi o mowę i zdolności lingwistyczne.
Sama nie wiedziałam, ile czynników może wpływać na aparat mowy i na co zwrócić uwagę, aby Kubeczek rozwijał się jeszcze lepiej i zaczął mówić.

Dostaliśmy listę zaleceń, Pani zaproponowała również dwie publikacje – które poprzez słuchanie, mogłyby stymulować Bubeczka do nauki mowy.

 

Ha!! Jako rodzice dostaliśmy wielkiego plusa za próby uczenia picia z kubeczka  DOIDY CUP. Tutaj możecie przeczytać o zaletach DOIDY CUP:

http://www.doidycup.pl/content/6-niezwykly-kubeczek

Co prawda gdyby nie Ciocia Jula – moja młodsza siostra – która trzyma rękę na pulsie w zakresie nowinek dla maluchów, pewnie o kubeczku nigdy bym nie przeczytała. Na razie jesteśmy w fazie testowania. Bubek raz chce pić ze słonecznego kubka, innym razem kubek jest „be”.
Zresztą mój synuś dopiero odkrywa uroki jedzenia samemu. W czasie posiłków mamy dwie łyżeczki 🙂  jedna dla mamy a druga dla Kubeczka, ale to też nie zawsze. Cóż, wybrednego mam tego Księciunia