Księga Motyli – Doda Około-Kułak

Księga Motyli – Doda Około-Kułak
okładka i opis www.lubimy czytać.pl

Współczesna powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym o poszukiwaniu korzeni i miłości. Po śmierci ojca Monika próbuje zrekonstruować losy swojej matki. Prywatne śledztwo prowadzi z Wrocławia do Lwowa i Sanoka. Podczas tej podróży Monika rozwiązuje rodzinną tajemnicę i poznaje ukochanego mężczyznę, zmieniając swoje życie.

Książeczka niepozorna, cieniutka, zgrabniutka z ładną okładką…wydawać by się mogło że zaprasza do przeczytania…Sięgnęłam po nią nie spodziewając się, że mnie jakoś poruszy. a jednak…
Książka opowiada historię kobiety, wychowywanej przez ojca, która po jego śmierci przeglądając rzeczy natrafia na z pozoru niepozorny list do swojej mamy o której wiedziała tylko tyle że odeszła. I ten list ze zdjęciem, zapomniany w kieszeni płaszcza w szafie staje się impulsem do tego aby poznać swoją przeszłość, przeszłość swojej rodziny. Monika rzuca pracę, swoje dotychczasowe życie i powoli odkrywa tajemnice rodzinne , które kierują ją do starej rodzinnej posiadłości zapomnianej przez wszystkich. To co tam odkrywa długo zapada mi w pamięć. Oprócz historii Moniki, autorka naświetla nam jaka panowała atmosfera wśród ludzi na kresach po drugiej wojnie. Książkę czyta się bardzo szybciutko, mnie historia tak wciągnęła że przeczytałam ją jednego wieczora.