Pocket

okładka i opis www.lubimy czytać.pl

Współczesna powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym o poszukiwaniu korzeni i miłości. Po śmierci ojca Monika próbuje zrekonstruować losy swojej matki. Prywatne śledztwo prowadzi z Wrocławia do Lwowa i Sanoka. Podczas tej podróży Monika rozwiązuje rodzinną tajemnicę i poznaje ukochanego mężczyznę, zmieniając swoje życie.

Książeczka niepozorna, cieniutka, zgrabniutka z ładną okładką…wydawać by się mogło że zaprasza do przeczytania…Sięgnęłam po nią nie spodziewając się, że mnie jakoś poruszy. a jednak…
Książka opowiada historię kobiety, wychowywanej przez ojca, która po jego śmierci przeglądając rzeczy natrafia na z pozoru niepozorny list do swojej mamy o której wiedziała tylko tyle że odeszła. I ten list ze zdjęciem, zapomniany w kieszeni płaszcza w szafie staje się impulsem do tego aby poznać swoją przeszłość, przeszłość swojej rodziny. Monika rzuca pracę, swoje dotychczasowe życie i powoli odkrywa tajemnice rodzinne , które kierują ją do starej rodzinnej posiadłości zapomnianej przez wszystkich. To co tam odkrywa długo zapada mi w pamięć. Oprócz historii Moniki, autorka naświetla nam jaka panowała atmosfera wśród ludzi na kresach po drugiej wojnie. Książkę czyta się bardzo szybciutko, mnie historia tak wciągnęła że przeczytałam ją jednego wieczora.

845 total views, 1 views today

Udostępnij