Las Zębów i Rąkk by Carrie Ryan

Las Zębów i Rąkk by Carrie Ryan
okładka i opis portal „Lubimy czytać”
„W świecie Mary istnieją proste prawdy.
Siostrzeństwo zawsze wie najlepiej.
Strażnicy chronią i służą.
Nieuświęceni nigdy nie ustąpią.
Trzeba też pamiętać o siatce otaczającej wioskę. O ogrodzeniu, które chroni osadę przed Lasem Zębów i Rąk.
Ale prawda staje się złudna, bowiem Mary odkrywa coś, o czym nigdy nie powinna się dowiedzieć. Sekrety Siostrzeństwa. Tajemnice Strażników.
Gdy ogrodzenie zostaje sforsowane, a świat pogrąża się w chaosie, Mary zdobywa wiedzę o Nieuświęconych.
Teraz musi wybrać pomiędzy mieszkańcami wioski a własną przyszłością, między tym, którego kocha, a tym, który kocha ją. Musi też stawić czoła koszmarom Lasu Zębów i Rąk.
Czy może istnieć życie w świecie otoczonym przez śmierć?”
Miałam napisać dopiero po przeczytaniu drugiej części, ale stwierdziłam że nie będę jednak tak długo czekać….
Sami powiedzcie, już sam tytuł jest intrygujący…..odwracacie okładkę i czytacie o czym też to jest…..i proszę, już wiadomo że książka ląduje w pozycjach „CHCĘ PRZECZYTAĆ”….chociaż gdyby ktoś zapytał to nie jest ulubiony gatunek – mój przynajmniej 🙂
W każdym razie, zaintrygowana, wzięłam książkę i pewnej deszczowej niedzieli, przeczytałam.
Już po przeczytaniu paru stron, przypomina się film pt. „Osada” . Film o wiosce osadzonej w środku lasu, oddzielonej płotem – jedynej jaka ostała się na ziemi……poza nią nie ma już nic.
W książce „Las Zębów i Rąk” za płotem – w lesie – istnieją Nieuświęceni – ni to martwe ni to żywe istoty – Zombie czyhające tylko na zdrowych osadników….
W takiej to atmosferze dorasta bohaterka Mary, która jest nad wyraz ciekawską, zadającą zbyt wiele pytań, dociekliwą,, młodą kobietą….
Od dziecka słuchała opowieści matki o życiu przed Powrotem…o Oceanie – wielkiej nieokiełznanej wodzie sięgającej po horyzont.
Mary żyje więc marzeniami o oceanie….o innym życiu , bez Siostrzeństwa, bezustannie narzucającego swoje prawo.
Pewnego dnia Mary przeżywa rodzinną tragedię, traci matkę- ukąszoną przez Nieuświęconych, czuje odrzucenie brata….Zostaje zabrana pod „skrzydła” Siotrzeństwa – jako istna niewygodna osoba.
W klasztorze odkrywa niektóre sekrety Siostrzeństwa, by potem w momencie ataku Nieuświęconych na wioskę, wykorzystać je w ucieczce w Las….
Książka trzyma w napięciu aż do ostatniej strony…aż do końca chciałam odpowiedzi….lekarstwa, szczepionki przeciw Nieuświęconym ….niestety autorka wystawiła mnie na ciężką próbę – gdyż nic się tak naprawdę nie wyjaśniło i napięcie pozostało – tak duże, że czekam tylko kiedy drugi tom wpadnie w moje ręce.